Karierni dan UP FTŠ Turistice

V torek, 20.4.2021 je potekal spletni Karierni dan za študente UP FTŠ Turistice, na temo »Poslovanje v Covid času«. Dogodek sta organizirala Karierni center Univerze na Primorskem in Fakulteta za turistične študije - Turistica. Namenjen je bil povezovanju študentov, diplomantov in delodajalcev ter izmenjavi informacij o možnostih zaposlitve, opravljanja študijske prakse in o drugih oblikah sodelovanja.

V okviru dogajanja je potekala tudi diskusija o ponovnem zagonu turizma, kjer smo se o trenutnih problematikah v tej dejavnosti pogovarjali s predstavniki različnih področij turizma. V diskusiji so poleg študentov sodelovali tudi mag. Igor Novel, direktor Turističnega združenja Portorož; Marcel Bešter, vodja Butique Hotela Portorose; mag. Ariana B. Suhadolnik z Zavoda za turizem Miren-Kostanjevica in doc. dr. Miha Lesjak, prodekan za področje mednarodnega in poslovnega sodelovanja na UP FTŠ Turistici. Sogovorniki so študentom predstavili izzive, s katerimi so se srečevali v obdobju pandemije in njihove načrte za prihajajočo turistično sezono. Odprli smo tudi pereče vprašanje trenutnega položaja študentov ter o možnostih opravljanja strokovne prakse in študentskega dela v prihajajočih mesecih. Poleg diskusije smo študentom omogočili tudi informativne zaposlitvene intervjuje s predstavniki turističnega sektorja.

Dogodek je bil izveden v okviru projekta Karierni dan, ki ga na Kariernem centru UP izvajamo v sodelovanju z nekaterimi študenti UP FTŠ Turistice. Z omenjenim projektom smo tem študentom omogočili opravljanje strokovne prakse v naši organizaciji.

Vsem sodelujočim se iskreno zahvaljujemo.